امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

ضرورت توجه به سرمایه گذاری در ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

شهرستان ملکشاهی با داشتن طرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی همچنان از عدم سرمایه گذاری و محرومیت ها رنج می‌برد و این شهرستان هم‌اکنون با مشکلات اقتصادی زیادی رو‌به رو است.

اختصاصی ملکشاهی خبر: سرمایه گذاری و کارآفرینی کار بسیار دشواری است و طبق آمار و ارقام و تحقیقات دریافت شده بسیاری از افراد قادر به حصول موفقیت در این عرصه نمی باشند.

موفقیت در سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار اصولا به توانایی های فردی، سازمان دهی و بصیرت فرد بستگی دارد، اما بخشی از موفقیت نیز به سیاست و پشتوانه ی منطقه ای نیز بستگی دارد و گفتنی است سرمایه گذاری با پذیرش ریسک و مخاطرات شروع می شود.

لازمه ی موفقیت در کارآفرینی، داشتن برنامه ای درست و سنجیده است و باید گفت عوامل بسیاری در شکست یک سرمایه گذارموثر می باشد.

شهرستان ملکشاهی همچنان از محرومیت‌ها و نبود سرمایه گذاری‌های اقتصادی رنج می‌برد و گلایه‌های مردم منطقه ملاکی بر این امر است.

در شهرستان ملکشاهی، بیکاری و مهاجرت بزرگترین بحران پیش روی این شهرستان است که عامل عمده بالا رفتن اعتیاد، افسردگی، طلاق و…شده است و حل این معضل همت مسئولان و خود جوانان را می طلبد.

این شهرستان با توجه به داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های موجود( در زمینه های کشاورزی،گردشگری و…)در حال حاضر با پدیده شوم مهاجرت که تأثیرات منفی در خصوص کسب اعتبارات لازم را دارد، مواجه است.

نبود شغل مناسب و امکانات رفاهی و تفریحی، نبود سرمایه گذار جهت ایجاد مراکز تولیدی و کارگاهی از مهم ترین معضلاتی است که ملکشاهی را تهدید می کند.

کم توجهی چند سال اخیر به بیکاری جوانان و نبود شرایط کاری مناسب برای آن ها به ویژه جوانان تحصیل کرده که توانایی ایجاد یک کسب و کار جدید از طریق سرمایه ی خود را ندارند، معضل مهاجرت و مشغول شدن به کارهای غیرمرتبط با تخصص جوانان ملکشاهی را به همراه داشته است.

مهاجرت جوانان تحصیل کرده ملکشاهی رشدی منفی برای شهرستان ایجاد کرده که برون رفت از این وضعیت نیاز به یافتن راه کارهای مناسب و تحقق وعده های مسئولین دارد.

متاسفانه هنوز زمینه و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری سرمایه داران در این شهرستان فراهم نشده و از طرفی در حال حاضر اقدامی برای آوردن سرمایه گذاران با برنامه ریزی های لازم انجام نشده است.

اصول و فنون مذاکره با سرمایه گذار بسیار حائز اهمیت است و باید دوره های آموزشی در این خصوص برگزار گردد و این سیستم دچار چالش های بزرگی شده نمی توان از این راه انتظار عملیاتی شدن سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار توسط خود جوانان شهرستان را داشت.

از دیگر مشکلات اساسی ملکشاهی نبود جاده‌های استاندارد است که باعث شده سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری در این شهرستان نداشته باشند.

به راستی که وجود یک جاده استاندارد مطالبه اصلی و به حق مردم منطقه بوده است و برای اینکه آمار گردشگران و از طرفی رغبت سرامایه گذاران در منطقه افزایش یابد مهمترین راهکار ایجاد زیرساخت‌های جاده‌ای است.

اگر نگاهی به پتانسیل های شهرستان ملکشاهی بیاندازیم متوجه می شویم که چقدر می توان در این شهرستان ایجاد اشتغال نمود،که بدلیل ناتوانی در سرمایه گذاری و همچنین جذب سرمایه گذار از این حیث عقب ماندیم.

برخی راهکارهای برون رفت از مشکلات سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستان ملکشاهی:

حذف بروکراسی های اداری و حذف برخی اقدامات در ادارات و همچنین ارتباط ادارات شهرستان با سایر جاها، ازعوامل جذب سرمایه گذار است.

فراهم سازی زیرساخت ها اولیه سرمایه گذاری و احداث جاده های استاندارد در شهرستان می تواند موجب جذب سرمایه گذار شود.

با برنامه ریزی مدون جهت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار و تهیه گزارشی ازظرفیت ها و فرصت های شغلی می توان از این وضعیت بیرون آمد.

در اختیار گذاشتن زمین هایی از جمله شهرک صنعتی می تواند نقش بسزایی در جذب سرمایه گذار در شهرستان ملکشاهی را ایفا کند.

تقویت نیروی کار ماهر و تکنولوژی، تقویت افراد در حوزه های مدیریت، ایجاد اتاق فکر با حضور افرادی با ایده های جدید و احصا حوزه کشاورزی شهرستان را با رویکرد صنایع تبدیلی می تواند باعث سرمایه گذاری و جذب سرمایه در شهرستان ملکشاهی گردد.

امیدواریم مسئولان امر با ایجاد زیرساخت‌های سرمایه گذاری و اقتصادی دغدغه و نگرانی مردم منطقه را برطرف سازند چرا که ارائه خدمات رفاهی، تفریحی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی مطالبه به حق مردم منطقه بوده که نیاز است مسئولان کمر به همت بسته و اقدامات عملی برای توسعه منطقه انجام دهند.

افزودن نظر