امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

مراسم آبروی محله در شهر دلگشا برگزار شد

Share/Save/Bookmark

به مناسبت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع)، مراسم آبروی محله گرامی داشت شهیدان گل گلی و 17 شهید شهر دلگشا برگزار شد.

به گزارش ملکشاهی خبر، به مناسبت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع)، مراسم آبروی محله گرامی داشت شهیدان گل گلی و 17 شهید شهر دلگشا برگزار شد.

این مراسم به همت سپاه ناحیه ملکشاهی با همکاری بنیادشهید ملکشاهی و شهرداری دلگشا باحضور خانوده های شهدا و مردم شهر دلگشا برگزار گردید.

حجت الاسلام جوهری در این مراسم گفت: شهدای ما آبروی نظام، ایران اسلامی و جهان اسلام هستند، شهدا خوبان ما بودند و باب جهاد فی سبیل الله باب شهادت برای بندگان خاص و خوبان باز شده و خوبان در این مسیر قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: شهدا افتخار انقلاب اسلامی هستند، امام فرمودند؛ شهدا مانند ستارگانی هستند که هروقت راه را گم کردیم با شهدا راه را پیدا می کنیم.

جوهری افزود: در حالی که نمایندگان مجلس با حامی تروریست سلفی گرفتند، اسارت و شهادت شهید حججی تمام جهان را در بر گرفت، اسارتی که مانند زینب(س) در اوج غربیت و مظلومیت اسیر و سر از تنش جدا کردند.

شهید حججی در اوج عزت اسیر شد و در اوج غربت و مظلومیت مانند سیدالشهدا سر از تنش جدا کردند، شهدای ما سند حقانیت شیعه هستند.

وی تصریج کرد: پیام " هل من ناصر ینصرنی" را جوانان ما شنیدند و درک کردند و رفتند و از همه چیزشان گذشتند و این مسئولیت مسئولین ما را سنگین تر می کند.

شهدا با خدا معامله کردند، اگر ایمان به خدا نباشد کسی جهاد نمی کند، جهاد فی سبیل الله بابی است که به روی هرکس باز نمی شود.

حجت الاسلام جوهری گفت: گفتمان مقاومت، گفتمان سیدالشهدا و گفتمان محرم و عاشورا است.

پیام انقلاب مبارزه است، مبارزه کردیم که زیر بار ذلت نرویم.

وی در پایان گفت: کسانی که حرف گفتگو و سازش و مذاکره می زنند، روز قیامت باید جوابگوی شهدا باشند.

"جلال گل گلی"؛ برادر شهیدان گل گلی در این مراسم گفت: شهدا مایه فخر و مباهات ما هستند، شهدا در مقابل دشمنی سینه سپر کردند که دین، ناموش و مملکت ما را هدف قرار داده بود.

وی اظهار کرد: خداوند به پاس صبر و شکیبایی شهدا، جایگاه و پاداش آنان را زنده بودنشان در نزد خدا و ارتزاق و روزی قرار داده است.

گل گلی افزود: اگر راه شهدا را ادامه بدهیم، روز قیامت شرمنده شهدا نخواهیم شد.

همرزم شهدا تصریح کرد: ما باید قدردان شهدا باشیم همانطور که خداوند به آنان اجر و پاداش داده و شهدا در روز قیامت شفاعت می دهد.

وی اذعان کرد: خدمت کردن به خانواده شهدا، اجری کمتر از شهادت ندارد، آرمان شهدا و خانواده های شهدا، مطیع امر ولایت و در خط ولایت فقیه بودن است.

محفل انس باقرآن و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

افزودن نظر