امروز    چهارشنبه , 27/دي/1396   Wednesday , 17/January/2018  - 

تامین آب آشامیدنی ساکنان 23 روستای ملکشاهی از چشمه های آب

Share/Save/Bookmark

با توجه به خشک شدن منابع آب آشامیدنی چهار روستای این شهرستان ماهانه 520 مترمکعب آب به صورت سیار به این روستاها منتقل می شود.

به گزارش ملکشاهی خبر، سجاد سهرابیان مدیر آبفای روستایی ملکشاهی گفت: با توجه به خشک شدن منابع آب آشامیدنی چهار روستای این شهرستان ماهانه 520 مترمکعب آب به صورت سیار به این روستاها منتقل می شود.

وی افزود: هم اکنون منابع آبی چهار روستای این شهرستان خشک شده و آبرسانی از طریق تانکرهای سیار به صورت روزانه یا هفتگی انجام می شود .
مدیر آبفای روستایی ملکشاهی این روستاها را شامل درگه ، نادرآباد شوهان ، طالقانی و کلک سیرانه برشمرد که در مجموع به این مناطق 520 متر مکعب آب شرب سالم و بهداشتی به صورت ماهانه آبرسانی صورت می گیرد.

سهرابیان یادآور شد: 23 روستای این شهرستان با 2 هزار و 100 مشترک و 11 هزار و 550 نفر جمعیت در 2 بخش گچی و مرکزی پراکنده هستند.
وی از مهمترین مشکلات آبرسانی روستایی در ملکشاهی را کمبود منابع آبی ، شبکه های خط انتقال فرسوده و قدیمی ، انشعابات غیر مجاز و بهره برداری کشاورزی از منابع آب شرب دانست و یادآور شد: رفع این مشکلات نیازمند اعتبارات ویژه است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری ملکشاهی نیز در این رابطه گفت: آب شرب شهر ارکواز با استفاده از 2 حلقه چاه در منطقه میان تنگ و سراب با ظرفیت آبدهی 120 لیتر در ثانیه تأمین می شود.

عزیز صمیمی با بیان اینکه برای آبرسانی به پنج هزار و 500 مشترک شهر ارکواز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: منبع اصلی ذخیره آب شهر ارکواز با ظرفیت پنج هزار مترمکعب نیز سرریز دارد.

وی اضافه کرد: آب شرب شهر دلگشا نیز به وسیله 2 حلقه چاه 80 متری تأمین و برای آبرسانی به مردم این شهر نیز مشکل خاصی در تأمین آب شرب وجود ندارد.

نظرات 

 
0 # محمد ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
جرم آب لوله کشی به حدی است که کولرها را هم از می اندازد!!
آب سد در 10کیلومتری شهر است اما از همین مورد معلوم است که ملکشاهی بی صاحب است و مردم هم پول این آب شور می دهند و هم آب شیرین می خرند!
پاسخ
 
 
0 # 20 ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
مردم باید اعتراض کنند! چرا آب شیرین سد به ایلام میدن و ملکشاهی شور؟
چرا کسی صداشو بلند نمیکنه؟
مسئول که نداریم بماند،مردم هم مقصرند
پاسخ
 

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید