امروز    چهارشنبه , 27/دي/1396   Wednesday , 17/January/2018  - 

منطقه زیبای اما، نگین درخشان گردشگری ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

شهرستان ملکشاهی دارای مناظر بکر و زیبای همچون دریاچه چم گردلان، رودخانه ، آبشار و روستای اما در دامنه کوهستان است که هر گردشگری را به سوی جذب می کند.

به گزارش ملکشاهی خبر، منطقه تفریحی و گردشگری اما در 15 کیلومتری شهر ارکواز ملکشاهی و 25 کیلومتری جنوب ایلام همچون نگینی زیبا و درخشان یکی از قطب های گردشگری استان ایلام است و هر ساله بویژه در فصل تابستان میزبان خیل عظیمی از هم استانی های ایلامی است.

ویژگی های این منطقه در نوع خود در استان کم نظیر است ، خز و سرخس پرسیاوشان در دیواره‌های این آبشار زیبایی آن را صد چندان کرده است، درختان زیبای انجیر کوهی، انگور و بلوط اطراف این محل سرسبز را فرا گرفته و عبور رشته رشته آب در میان سرخس‌ها و خزه‌ ها ، چشمان هر بیننده ای را خیره می ‌کند.

دریاچه سد چم گردلان نیز که جهت تهیه آب شرب و صنعتی مردم استان ایلام احداث شده زیبا و تماشایی است و آب زلال آن پذیرای گردشگرانی است که جهت ماهیگیری ، شنا و تحقیقات علمی به این منطقه سرازیر می‌شوند و در ادامه این مسیر نیز روستای مهر در دامنه کوهستان قرار گرفته که پوشیده از فضای سبز باغات انجیر ، انگور و دیگر مرکبات است .

"طالب خزان"؛ مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ملکشاهی گفت: نزدیکی این منطقه به مرکز استان و راه دسترسی از شهرستان ایلام و شهر ارکواز ملکشاهی و از همه مهم تر آب و هوای خنک همراه با مناظر دلپذیر این منطقه را به قطب گردشگری استان تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه آبشار اما در این منطقه در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیده است اظهار کرد: این آبشار زیبا به شماره 237 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است، طول این آبشار 297 متر است که در تمامی فصول سال دارای چشم اندازی زیبا برای بازدید گردشگران و طبیعت دوستان است.

خزان افزود: این منطقه توریستی و گردشگری استان فاقد زیرساخت های گردشگری است که لازم است با اختصاص اعتبارات استانی امکانات لازم در این منطقه احداث شود ، چراکه سالانه بیش از 50 هزار نفر از این منطقه دیدن می کنند.

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ملکشاهی؛ نقش گردشگری را در توسعه مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه گردشگری در ملکشاهی که فاقد صنعت و کشاورزی مناسب است می تواند زمینه کسب و کار و اشتغال را برای جوانان مستعد و جویایی کار آن فراهم سازد.

وی تصریح کرد: گردشگری امروز بخش بسیار مهمی در نظام اقتصادی کشورهای دنیا محسوب می شود به طوریکه اقتصاد برخی از کشورها بیش از 80 درصد وابسته به فعل و انفعالات صنعت توریسم است.

31 اثر تاریخی شهرستان ملکشاهی در فهرست آثار ملی و 2 اثر طبیعی نیز در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام /

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید