امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

توزیع روزانه 130 مترمکعب آب شرب در بین عشایر ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

 

مدیر امور عشایری ملکشاهی گفت: روزانه 130 مترمکعب آب شرب با شش تانکر سیار در بین 700 خانوار عشایر این شهرستان توزیع می شود.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، "عنایت سلیمانی"؛ مدیر امور عشایری شهرستان ملکشاهی یکی از عمده مشکلات عشایر این شهرستان را عدم دسترسی به آب شرب سالم و بهداشتی عنوان کرد و اظهار کرد: برای رفع این مشکل روزانه 130 متر مکعب آب شرب در 30 منطقه و اتراقگاه عشایری شهرستان با 6 تانکر سیار توزیع می شود.

وی با بیان اینکه برای تأمین این میزان آب شرب به صورت روزانه با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: حفر یک حلقه چاه آب شرب مختص عشایر شهرستان می تواند در درازمدت مشکل کمبود آب شرب عشایر ملکشاهی را برطرف کند.

سلیمانی با بیان اینکه جامعه عشایری این شهرستان با جمعیت 6 هزار نفری نیازمند ارائه خدمات مناسب است، تاکید کرد: به تازگی 472 دستگاه پنل خورشدی به ارزش اقتصادی چهار میلیارد ریال بین 472 خانوار عشایری جهت استفاده از انرژی برق توزیع شده است.

مدیر امور عشایری ملکشاهی افزود: عشایر این شهرستان با تولید انواع محصولات دامی و کشاورزی به ارزش بیش از 400 میلیارد ریال سهم ارزنده ای در تولید و بهبود وضعیت اقتصادی شهرستان ایفا می کنند.

وی با اشاره به اینکه عشایر با تولید محصولات مختلف و عرضه آن در جامعه زمینه اشتغال و رونق اقتصادی را نیز فراهم کرده اند، یادآور شد: فعالیت عشایر و نیز تلاش برای رفع مشکلات آنان مصداق بارزی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

افزودن نظر


آخرین اخبار