امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

شهرستان ملکشاهی پایگاه انتقال خون ندارد

Share/Save/Bookmark

شهرستان ملکشاهی از وجود پایگاه ثابت انتقال خون محروم است و شهروندان برای اهدای خون باید به مرکز استان مراجعه کنند.

به گزارش ملکشاهی خبر، بسیاری از مردم جهان برای ادامه حیات به خون نیاز پیدا می کنند، خون نجات بخش زندگی انسان است و طبق آمار از سه نفر در جهان یک نفر به تزریق خون نیاز پیدا می کند، بسیاری از افراد نیازمند به خون از طریق انتقال خون افراد نیکوکار قادر به ادامه زندگی هستند.

شهرستان ملکشاهی با جمعیت بالغ بر 27 هزار نفر از داشتن پایگاه ثابت انتقال خون محروم است و شهروندان برای کمک و اهدای خون باید به مرکز استان مراجعه کنند.

ملکشاهی علیرغم ارتقا به سطح شهرستان از زیر ساخت های لازم برخورد نیست و مردم این شهرستان با مشکلاتی که هر روز با آن مواجه هستند، امیدوار به آینده بهتر زندگی می کنند.

طبق آمار مردم این شهرستان با وجود نبود پایگاه انتقال خون در روزهای مختلف و اعیاد مذهبی نسبت به اهدای خون اهتمام بیشتری دارند.

لازم است تا زمان استقرار چنین مرکزی برای خونگیری هر ماه از طریق مرکز استان پایگاه سیار خونگیری در شهرستان ملکشاهی ایجاد گردد.

قرار گرفتن شهرستان ملکشاهی در مسیر تردد زوار اربعین این ضرورت را تشدید می کند و در صورت راه اندازی دی کلینیک که مدتهاست مردم چشم انتظار آن هستند، وجود بانک خون در شهرستان ضرورتی مهم به حساب می آید.

نبود پایگاه انتقال خون در شهرستان ملکشاهی، افراد نیازمند به این ماده حیاتی را  با  مشکلات زیادی  مواجه می سازد که در این راستا تلاش مسئولین جهت راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان ضروری است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار