امروز    چهارشنبه , 27/دي/1396   Wednesday , 17/January/2018  - 

سهم خواهی جریانات سیاسی، دولت را در مسیر انحراف قرار می دهد

Share/Save/Bookmark

آنچه که در این برهه مهم است، چینش یک کابینه انقلابی و پر تلاش است که در مسیر تقویت ساختار درونی نظام و استحکام داخلی گام بردارد و بدور از اشرافی گری از متن مردم و برای مردم باشند.

 

اختصاصی ملکشاهی خبر: کم کم به شروع به کار رسمی دولت دوازدهم و مراسم تحلیف ریاست جمهوری نزدیک می شویم.

پس از کارزار انتخاباتی و رخدادهای تلخ و شیرین آن روزها و در نهایت پیروزی ملت عزیز ایران اسلامی و خلق حماسه حضور حداکثری و حمایت مجدد و پرشور وشعور از نظام جمهوری اسلامی، اینک نوبت عملی ساختن وعده های انتخاباتی آقای روحانی فرا رسیده است.

خوشبختانه امکان رصد رفتار دولت ها با امکانات امکانات متنوع رسانه ای موجود جهت تطبیق رفتار عملی دولتمردان با با وعده های انتخاباتی به آسانی میسر است.

آقای روحانی وعده گشایش اقتصادی از بستر تعامل سازنده با جهان را بعنوان یکی از اصلی ترین شعارهای تبلیغاتی خود در ایام انتخابات همواره مطرح می نمود و دیگر شعارهایی که قرار بوده به عزت و آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی در همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و... بیانجامد.

پیشرفت ایران اسلامی جز از طریق دولتی ولایتمدار، توانمند، قوی، پرتحرک و پرکار و بی حاشیه میشر نخواهد بود.

آقای روحانی پس از پیروزی در انتخابات، خود را رئیس جمهور همه مردم ایران دانسته که این گفته باید در مقام عمل و تشکیل کابینه به منصه ظهور برسد.

یقینا دولت اگر بخواهد موفق شود و مشکلات موجود را از سر راه ملت بردارد، باید از توانمندی و کارایی بالایی برخوردار باشد.

برای رسیدن به این مهم باید از ظرفیت همه جریان های سیاسی با تاکید بر اصل شایسته سالاری و تعهد و تخصص اقدام به بکارگیری مدیران در سطوح مختلف نماید.

یکی از مشکلاتی که عموم دولت ها را درگیر خود نموده، حضور مدیران فرصت طلب و ناکارآمدی است که با همه دولت ها کار کرده و تداوم حضورشان جز از طریق رابطه بازی و لابی گری میسر نشده است. این نوع مدیران که در همه سطوح از آنها پیدا می شود یکی از علل اصلی ناکارآمدی دولت ها هستند و مانعی جدی بر سر راه تحقق خدمت رسانی دولت به مردم اند که باید با شناخت دقیق این نوع مدیران فرصت طلب امکان حضورشان در بدنه دولت را تضعیف نمود و این امر یکی از خواسته های مردم است.

یکی دیگر از وضعیت های نامطلوبی که نسبت به دولت وجود دارد سهم خواهی جیانات سیاسی علی الخصوص اصلاح طلبان از دولت است، به طوریکه آقای عارف رئیس فراکسیون امید مجلس، پیروزی روحانی را مدیون اصلاح طلبان دانست و صراحتا از سهم خواهی آنان از روحانی سخن به میان آورد.

سهم خواهی این جریان از دولت دولت را در مسیر انحراف و حاشیه های مضر قرار خواهد داد.

عناصری که به دنبال تثبیت موقعیت خود در قدرت هستند، عملا فرصتی برای خدمت رسانی به مردم و تلاش تلاش برای رفع مشکلات متعددی که گریبانگیر مردم است نخواهند داشت.

اینها نگاهشان به روحانی، نگاهی ابزارگونه و انحصار گرایانه است و در تلاش هستند دولت را در مسیر خواسته های قدرت طلبانه و سیاسی خود قرار دهند که نهایتا به ناکارآمدی دولت دوازدهم و از دست رفتن فرصت خدمت به ملت خواهد انجامید.

آنچه که در این برهه مهم است، چینش یک کابینه انقلابی و پر تلاش است که در مسیر تقویت ساختار درونی نظام و استحکام داخلی گام بردارد و بدور از اشرافی گری از متن مردم و برای مردم باشند. یقینا این مسیری است که رضای الهی و مدد خداوند را نیز به همراه خواهد داشت.

باتوجه به شرایطی که در آن قرار داریم و اقدام خصمانه مجلس آمریکا در تحریم گسترده ایران اسلامی، مشکلات منطقه، تنش آفرینی عربستان و.. درایت و هوشمندی بالایی می طلبد که در زمین دشمن بازی نکنیم و با تصمیم گیری های عقلایی و منسجم و با همکاری جدی و سازنده با همه ارکان قدرت در نظام جمهوری اسلامی ذیل رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، در مسیر پیشرفت همه جانبه حرکت کنیم و از همه موانع داخلی و خارجی با قدرت و اقتدار عبور کنیم.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید