امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

پیامدهای حضورحداکثری در انتخابات

Share/Save/Bookmark

یکی از مهم ترین پیامهای حضور حداکثری در انتخابات، تقویت پایه های مردم سالارانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

 

ملکشاهی خبر: حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت 96، جدای از تحلیل های مختلف احزاب و جریانات سیاسی، حاوی پیامهای مهم و ارزشمندی متفاوت از دیدگاههای سیاسی احزاب مختلف است.

یکی از مهم ترین پیامهای این حضور حداکثری، تقویت پایه های مردم سالارانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه دارای همسایگانی است که جوامع خود را براساس رویکردهای غیردموکراتیک و استبدادی اداره می کنند و از قضا مورد حمایت آمریکا هستند.

آمریکا که خود را مدافع دموکراسی در دنیا می داند در منطقه استراتژیک خاورمیانه دارای رفتاری متناقض و پارادوکسیکال است.

مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران بسیار متفاوت از الگوهای دموکراسی غربی است، تفکری برخواسته از متن فرهنگ دینی این ملت است.

رهبر معظم انقلاب فرمودند:مردم سالاری ما نوعی تقلید از شیوه حکومتی غربی نیست، بلکه برگرفته از متن فرهنگ دینی و اسلامی ماست.

آری؛ اسلام حقیقی ناب از مهمترین مدافعان کرامت انسانی بوده و با فراخوان مردم به پیوستن حاکمیت الهی و نفی حاکمیت طاغوتی و اومانیستی، خواستار سعادت واقعی انسان در دنیا و آخرت است. الگوی جمهوری اسلامی ایران نیز در همین راستا جهت گیری دارد، یعنی فراخوان همه مردم دنیا برای بسترسازی حاکمیت الهی.

حضور مشتاقانه مردم در پای صندوق های علیرغم تبلیغات سنگین دشمنان ، نشان از لبیک و تائید این جهت گیری الهی در جمهوری اسلامی ایران است.

علیرغم همه مشکلات ریز و درشتی که در جامعه ایران رخ نمایی می کنندو دل هر ایرانی مسلمان را آزرده می سازند، لکن اعتماد مردم به رهبری آگاه و بصیر، اعتماد آنها به تئوری حاکمیت الهی و اسلامی است، حاکمیتی که بر مدار عقلانیت و باتوجه به حقوق و کرامت انسانها در تلاش جدی برای مبارزه با نقض حقوق بشر و تسلیم سازی انسان ها در برابر مظاهر غیرالهی است.

آمریکا براساس مستندات متقن، ناقض حقوق بشر در دنیا است. تحمیل ایدئولوژی لیبرال دموکراسی و تخریب بنیان های فرهنگی دیگر ملل، حمایت پیدا و پنهان از گروههای تروریستی و استفاده از ابزاری از تروریزم برای پیشبرد مقاصد امپریالیستی ، حمایت از دولت های ارتجاعی و غیر مردمی منطقه و استفاده گزینشی از مسئله حقوق بشر، همه و همه نشان از خوی استکباری این رژیم است.

فشار بر ملت ایران از جمله این رفتارهای متناقض آمریکائیهاست، مردمی که در خاورمیانه پرآشوب، متمدنانه تریم رفتار سیاسی را از خود بروز می دهند شایسته ستایش اند، ستایشی که هرچند در تریبون های جهانی شاید ظالمانه، سانسور شوند لکن افکار عمومی آگاه و منصف جهان شجاعت، مقاومت و استقلال خواهی این ملت را از صمیم قلب تحسین خواهند کرد. هرچند تحسین الهی بالاتر و برتر از همه چیز است.

پیروز نهایی این انتخابات، قطعا مردم و نظام جمهوری اسلامی هستند. مردم برای اینکه حضوری حداکثری و حماسی و تاریخ ساز داشتند و از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت قاطعانه کردند پیروز اصلی هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران پیروز اصلی است برای بسترسازی انتخاباتی سالم، پرشور و حداکثری و صدالبته با امنیت کامل در منطقه نامن غرب آسیا.

آری فارغ از جریانات سیاسی و مبارزات انتخاباتی، این مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که نهایی ترین برندگان انتخابات اخیر بودند.

این سرمایه عظیم اجتماعی و بسیار ارزشمند در اختیار دولتمردان قرار می دهد که که به مطالبات اصلی مردم از جمله اشتغال و معیشت و مبارزه با فساد و بسط عدالت اجتماعی کوشا باشند و پاسخ این حضور حداکثری را به بهترین وجه بدهند.

افزودن نظر