امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

آموزش های مهارتی یکی از ارکان اساسی توسعه هستند

Share/Save/Bookmark

رئیس مرکز فنی و حرفه ای ملکشاهی گفت: آموزش های مهارتی به دلیل توانمند سازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه هستند.

 

"علی محمودی"؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: آموزش های مهارتی به دلیل توانمند سازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه هستند که می تواند نقش مهمی در دستیابی به اهداف توسعه ایفا کنند.

وی اظهار کرد: اثرهای آموزش موفق مراکز فنی و حرفه ای، ایجاد فرصت های مناسب شغلی، افزایش تولید، افزایش درآمد افراد جامعه، تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری و استفاده از عوامل رها شده بیکاری است.

محمودی افزود: 30 رشته فعال در این مرکز و 10 آموزشگاه وابسته به متقاضیان آموزش داده می شود که شامل جوشکاری گاز و برق، مکانیک خودرو، طراحی و دوخت، تعمیر ماشین آلات کشاورزی، کامپیوتر، آرایشگری و رشته های بخش کشاورزی و صنایع دستی است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای ملکشاهی یادآور شد: امسال در بخش آموزش دولتی تا پایان تیر 432 هزار و 235 نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ایی در رشته های برق، مکانیک، جوشکاری، خدمات، صنایع دستی و فناوری اطلاعات ارائه شده است.

به گفته وی، در بخش غیر دولتی نیز در این مدت 11 هزار و 468 نفر ساعت آموزش در کارگاه های مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، صنایع دستی و فناوری اطلاعات به متقاضیان ارائه شده است.

محمودی تصریح کرد:در بخش آموزش روستایی سه هزار و 328 نفر ساعت به روستائیان آموزش داده شده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای ملکشاهی گفت: این مرکز با انعقاد تفاهم نامه با ادارات بهزیستی، کمیته امداد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام موثری در اجرای برنامه های آموزشی و توانمندسازی افراد تحت پوشش این نهادها داشته است.

وی با بیان اینکه به مناسبت 6 مرداد روز ملی آموزش های فنی و حرفه ای، مرکز آزمون الکترونیکی در این مرکز راه اندازی می شود، افزود: به دارندگان گواهینامه های پایان دوره های آموزشی در این مراکز از طریق بانک ها، تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می شود.

محمودی ادامه داد: به مناسبت هفته ملی مهارت، آموزشگاه طراحی و دوخت در راستای خدمات رسانی به مناطق محروم در مهر ملکشاهی افتتاح می شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای ملکشاهی اذعان کرد: تعهد مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملکشاهی در سال جاری در بخش کارگاههای ثابت شهری و شعب آموزش 57710  نفرساعت ، آموزش روستایی آموزش 13920 نفرساعت،  آموزشگاههای آزاد آموزش 37000 نفرساعت، در بخش کاهش آسیب های اجتماعی  آموزش 3000 نفر ساعت و در بخش استادشاگردی 270 نفرساعت می باشد.

وی در پایان گفت: علاقمندان به شرکت در دوره های آموزش فنی و حرفه ای با مراجعه به واحد پذیرش مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملکشاهی واقع در بلوار صیاد شیرازی  -  جنب آموزش و پرورش شهرستان به شماره تلفن 08433855811  و تکمیل فرم های مربوطه به صورت رایگان جهت ثبت نام اقدام نمایند.

افزودن نظر